Практичний психолог

Основною метою дитячого психолога, який працює в дитячому садку, є забезпечення психологічного здоров'я дітей. Психологічне здоров'я припускає здоров'я психічне, в основі якого лежить повноцінний психічний розвиток дитини на усіх етапах дитинства.

У відповідності з поставленною метою дитячий практичний психолог  реалізує в роботі із дітьми можливості розвитку, розвиває індивідуальні особливості дитини, долпомогає з'ясувати нахили, почуття, виявити здібності і захоплення. Психолог допомогає створювати умови необхідні та сприятливі для розвитку дитини, необхідний клімат в дитячому садку, а також надаватіи своєчасну психологічну допомогу, як дітям, так и їх батькам і вихователям.

Основними методами роботи психолога є - спостереження за розвитком дитини на всіх вікових етапах, відстеження динаміки пізнавальної, емоційно-вольової, особистого розвитку дитини. Психолог супроводжує процес адаптації дитини до дитячого садка. Перебуваючи в групі, психолог віділяє дітей зі складаний адаптацією, спостерігає за особливостями їх нервово-псіхічного розвітку, всіляко підтрімує. Психолог постійно проводить розвиваючі и псіхопрофілактічні заняття з групою дітей, зазвичай, у виді рухливих ігор, пальчікової гімнастики, логорітмічної гімнастики. Бесіда, спостереження, анкетування – методи, які допомагають психологу на консультації краще зрозуміти і спрогнозувати варіанти розвитку дитини, підібрати варіанти розвитку дитини, підібрати оптимальні умови для розкриття його інтелектуальних особливостей. Батькам буде корисно навчитися дивитися з боку на свою дитину і підібрати оптимальну стратегію її виховання, що опирається на безумовну любов і довіру, вони завжди можуть звернутися до психодога по консультацію, щодо їх дитини.

Види і форми роботи

Психодіагностика

Адапдація до умов Дошкільного закладу

Робота з піском

Корекційно – розвивальна робота з підгрупами дітей

Групові форми роботи

Індивідуальні форми роботи

Консультаційна робота з педагогічним колективом

А також консультаційна робота з батьками (індивідуально).